Difference between revisions of "صفحهٔ اصلی"

From Free Pascal wiki
(Undo revision 117616 by Kai Burghardt (talk) Redirects to main pages used for showing in menu when language setted no-English. See discussion for Spanish: http://forum.lazarus.freepascal.)
(This redirect used for redirect from navigation panel to main page when choosen "fa" Language for wiki interface)
(Tag: New redirect)
Line 1: Line 1:
<div dir="rtl" style="text-align: right;font-size:120%;font-family:'b nazanin', '2 nazanin', arial, tahoma;">
+
#REDIRECT [[Main Page/fa]]
<h1 dir="rtl" style="text-align: center;"> به نام خدا</h1>
 
پاسکال زبان دوست داشتنی و زیبایی است. برخلاف زبان سی پیچیدگی‎های کمی دارد، یکی از زبان‎های برنامه‎نویسی قدیمی ولی با کامپایلرهای جدید و کاربردی می‎باشد.
 
تا چند سال پیش نخستین انتخاب گروه‎ها و شرکت‎های برنامه‎نویسی در ایران برای توسعه‎ی نرم افزارهای کاربردی بود، هم‎اکنون نیز در کنار سی شارپ از مهم‎ترین و محبوب‎ترین
 
زبان‎های برنامه‎نویسی به شمار می‎رود.
 
<br />
 
==هدف این ویکی==
 
<br />
 
در این نویسار و البته این ویکی قصد داریم به معرفی، آموزش، پاسخ سوالات و ... در رابطه با این زبان بپردازیم. البته با نیم نگاه تخصصی‎تر به Free Pascal نسخه‎ای مهم از زبان پاسکال.
 
<br />
 
==نسخه‎های پاسکال==
 
<br />
 
زبان پاسکال نسخه‎های متفاوتی دارد و هر کدام ویژگی‎هایی دارند که شاید در دیگر نسخه‎ها کاربرد نداشته باشد اما در کل همه‎ی این ها پاسکال هستند. توربوپاسکال از شرکت بورلند، آبجکت‎پاسکال (که زبان زیربنایی و پشت صحنه‎ی دلفی است) و Free Pascal که خود یک محیط توسعه (IDE) هم به حساب می‎آید و علاوه بر آن زبان استفاده شده در محیط توسعه‎ی لازاروس می‎باشد.
 
<br />
 
==احتیاج به یاری و کمک شما فارسی‎زبانان==
 
<br />
 
برای اینکه این ویکی از زبان فارسی هم پشتیبانی نماید نیازمند یاری شما عزیزان است تا با تولید، ترجمه و برگردان کلمات، جملات، مقالات و دیگر منابع باعث استفاده سایر فارسی‎زبانان از این ویکی باشیم.
 
 
 
 
 
[[Category:Main/fa]]
 

Revision as of 18:37, 3 August 2020

Redirect to: