Site Feedback/tr

From Free Pascal wiki
Jump to navigationJump to search

English (en) español (es) français (fr) magyar (hu) Bahasa Indonesia (id) português (pt) Türkçe (tr)

Bu sayfada site genel geri beslemelerini ekleyebilirsiniz.

Bir sayfa üzerinde fikriniz varsa, aynı zamanda geri besleme için ilgili tartışma sayfasını da kullanabilirsiniz. • Ana sayfada ağaç / index / belgelere ekleme yapmadan önce çeşitli belgelerde iyi bir arama yapınız.
 • Lazarus web sitesinin, Lazarus-CCR(Component and Code Repository) değişik bölümlerinde, Bileşenler,Örnekler,Çevrimiçi Belgeler,Öğreticiler gibi bağlantılar ekleyebilirsiniz.
  • Bileşenler bölümü "normal" bir programlama için kullanılmayan çeşitli bileşenler içermelidir. Mevcut IDE bileşenlerinde benzer davranış vardır ve platforma özel bileşenlerin bir CrossPlaform şekilde uygulanması olamaz.
  • Örnekler bölümü mümkün olduğu kadar çok yararlı örnekler içermelidir. Birçok kişi Delphi / Kylix, C ++ Builder, JBuilder ve hatta Visual Basic gibi diğer RAD araçlarında örneklerin "gücünü" takdir etmektedir. Bu yüzden örnekler yardımıyla, Lazarus projesinin Açık Kaynak ve Ticari Yazılım geliştiricilerin en çok kullandıkları araç olmasında yardımcı olacağınızı düşünüyorum.
  • Çevrimiçi Belgeler bölümü FCL, LCL, IDE, Derleyici, Sınıflar organizasyonu ve açıklamaları, çeşitli popüler API çağrıları ve hatta bazı OS özel çağrıları içermelidir.
  • Öğreticiler bölümü verimlilik için en önemli parçalardan biridir. Konsol, GUI, Veritabanı, 3D Grafik, Ses, Oyun Tasarımı, Bileşen Tasarımı, Donanım I / O ve hatta multimedya konusunda IDE / Derleyici geliştirilmesine kadar çeşitli programlama yönlerini kapsamalıdır .
 • IDE de Yardım menüsünde bazı bağlantılar olabilir.
 • RTL,FCL , LCL ve diğer özel belgeler çağrıldıktan sonra sadece çalışacak fonksiyonların işlevleri ve bağımlılıkları konusunda ipuçları içerebilir (örneğin: "InitKeyboard" çağrılmadan önce "PollKeyEvent" çalışmasını önerdiği gibi). Aksi takdirde verilen belgeleri kullanarak hataları izlemek zor olabilir.
Lazarus belgeleri, Lazarus / docs dizininin lazarus altsürümü üzerinde yer almaktadır. RTL ve FCL belgeleri http://svn.freepascal.org/svn/fpcdocs/trunk/ adresinde bulunmaktadır ve XML dosyalarından oluşmaktadır. Lütfen belgelere önerilen şekilde ve uygulanabilir yamalar gönderiniz.
 • Ana sitenin hiçbir yerinde IRC veya bir benzeri ile iletişim hakkında birşeyler yazılmamalıdır.
Bu biraz gizlidir, ama vardır: http://www.lazarus.freepascal.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=47
 • Umarım WikiIndex'te bağlı olduğum bu wiki bağlantısını paylaşmanızda sizin için sakınca yoktur( http://wikiindex.org/Free_Pascal_wiki )--DavidCary 06:25, 2 July 2007 (CEST)
 • Lütfen, lütfen, lütfen animasyonlu gif logosu alın, paylaşın !