Lazarus Documentation/tr

From Free Pascal wiki
Jump to navigationJump to search

العربية (ar) Deutsch (de) English (en) español (es) suomi (fi) français (fr) magyar (hu) Bahasa Indonesia (id) italiano (it) 日本語 (ja) 한국어 (ko) Nederlands (nl) português (pt) русский (ru) slovenčina (sk) Türkçe (tr) 中文(中国大陆) (zh_CN) 中文(臺灣) (zh_TW)

Lazarus ve Pascal Öğreticiler

Lazarus / FPC

Donanım, İş Parçacıkları ve Süreçler

  • Using the printer - Lazarus Yazıcı desteği
  • Hardware Access - Donanım aygıtlarına ( örneğin ISA kartlar, PCI kartlar, paralel ve seri portlar ve USB aygıtları gibi ) nasıl erişilir.
  • Multithreaded Application Tutorial - Free Pascal ve Lazarus kullanarak çok iş parçacıklı uygulamalar nasıl yazılır.
  • Executing External Programs - Programınız içinde harici programların nasıl çalıştırılacağını gösteren kısa bir öğretici.
  • LazDeviceAPIs - Accelerometer, SMS gönderme, GPS konumlandırma, vb gibi çeşitli donanım aygıtları için arayüz sunan bir LCL ünitesi.

Dosyalar

Web

Ortama Özel İpuçları

Lazarus Kullanıcı Kılavuzları

Kurulum

IDE

LCL

Geliştirme

Araçlar

Delphi'den Gelenler

Lazarus Geliştirici Kılavuzları

LCL - Lazarus bileşen kütüphanesi

Arayüzler

Çeviriler

  • Translations / i18n / localizations for programs, Uygulamanızı nasıl çevireceksiniz ve uygulamanız içindeki proje ve paketlerin çevrilmiş kaynak dizilerini nasıl yükleyeceksiniz.
  • Getting translation strings right Uygulamanızda çevirilebilir dizeleri oluşturma ve kullanma hakkında programcılar için bir kaç not. Dizeleri oluşturma hakkında genel şeyleri hızlı tartışma, özellikle temel dil olarak İngilizce kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler ile uygulama sorunları ve noktalarında bir kaç ipucu sunuyor.
  • Yerelleştirme Notları:
* German - Notlar ve sık kullanılan kelimelere bakmak için küçük bir sözlük de dahil olmak üzere, Almanca Lazarus IDE'yi çevirmek için kurallar.
* Portuguese-Brazilian - Portekizce-Brezilya çevirisi için Lazarus IDE içinde kullanılan terimlerin ortak çevirilerini içeren küçük bir sözlük .
* Russian - Notlar ve Lazarus IDE'yi Rusçaya çevirmek için kılavuzlar.

Ek Bileşenler Belgeleri

Free Pascal Derleyici Belgeleri

Bu siteye ek olarak, belgelerin son sürümü Free Pascal Derleyici ana sitesinde çevrimiçi ve çeşitli indirilebilir biçimlerde bulunabilir.

Lazarusla ilgili bloglar, web siteleri, videolar, dergi ve kitaplar

Bloglar

Web Siteleri

Videolar

Kitaplar ve Dergiler

Eksik Belgeleme mi var?

Eğer Lazarus veya FreePascal belgelerinde eksiklik görüyorsanız, her zaman için kendiniz yazıp, Lazarus / FPC takipçileri için sunabilirsiniz. Bir göz atın:

  • FPDoc Editor Dahili Lazarus belgeleri düzenleyici. Sayfa, fpdoc yardımcı kaynakları sağlar ve kendi yardım belgelerinizi nasıl yazacağınızı açıklar.